1. Odwzorowania różniczkowalne. Macierz Jacobiego. Dyfeomorfizm.
  2. Odwzorowania uwikłane. Twierdzenie  o odwzorowaniach uwikłanych.
  3. σ- ciało. Miara określona na σ- ciele. Zbiory mierzalne. Miara Lebesgue’a.
  4. Funkcje mierzalne. Twierdzenie o aproksymacji funkcji mierzalnych funkcjami prostymi.
  5. Całka Lebesgue’a. Twierdzenia o przechodzeniu do granicy pod znakiem całki. Twierdzenie Fubiniego.
  6. Całka krzywoliniowa niezorientowana i całka powierzchniowa niezorientowana – definicje i zastosowania.
  7. Całka krzywoliniowa zorientowana. Niezależność całki od drogi całkowania. Wzór Greena.
  8. Całka powierzchniowa zorientowana. Twierdzenie Stokesa. Wzór Gaussa-Ostrogradskiego. Wzór  Stokesa.
  9. Równania Cauchy-Riemanna oraz ich związek z różniczkowalnością funkcji zespolonej.
  10. Funkcja homograficzna. Punkty symetryczne względem okręgu. Związek pomiędzy homograficznymi obrazami okręgu i punktów symetrycznych.
  11. Definicje i własności funkcji: exp(z), sinz, cosz.
  12. Twierdzenie całkowe Cauchy'ego oraz twierdzenie odwrotne do niego.
  13. Punkty osobliwe funkcji zespolonej. Residuum funkcji.
  14. Wzór całkowy Cauchy'ego. Przykłady zastosowań.
  15. Szereg Laurenta.
  16. Równanie różniczkowe cząstkowe liniowe rzędu pierwszego. Twierdzenie o równoważności pojęcia całki układu równań różniczkowych zwyczajnych rzędu pierwszego i rozwiązania równania różniczkowego cząstkowego.
  17. Równanie falowe. Równanie struny drgającej. Warunki początkowe i brzegowe.
  18. Równanie Laplace'a. Funkcje harmoniczne. Warunki brzegowe. Zagadnienia Dirichleta i Neumanna.
  19. Podstawowe własności funkcji harmonicznych. Zasada maximum dla funkcji harmonicznych. Twierdzenie o jednoznaczności rozwiązania zagadnienia Dirichleta.
  20. Przestrzeń liniowa unormowana. Uzupełnienie przestrzeni liniowej unormowanej. Przestrzeń Banacha.
  21. Operatory liniowe ograniczone. Norma operatora liniowego ograniczonego. Operatory liniowe ograniczone ciągłe odwracalne. Twierdzenie Banacha o izomorfizmie.
  22. Przestrzeń z iloczynem skalarnym. Nierówność Cauchy-Buniakowskiego-Schwarza i tożsamość  równoległoboku. Przestrzeń Hilberta.
  23. Twierdzenia o rzucie ortogonalnym i o rozkładzie ortogonalnym. Operator rzutu ortogonalnego.
  24. Układy ortonormalne. Szereg Fouriera względem układu ortonormalnego i kryterium Riesza-Fishera o jego zbieżności. Nierówność Bessela.
  25. Bazy Hilberta, tożsamość Parcevala. Trygonometryczne szeregi Fouriera jako bazy Hilberta.
  26. Pojęcie teorii, twierdzenia i dowodu. Twierdzenie o skończoności dowodu i o dedukcji.
  27. Teorie  niesprzeczne i zupełne, rozstrzygalność formuły w teorii i niezależność formuły od teorii. Twierdzenie Lindenbauma.
  28. Twierdzenia o dowodach nie wprost i dowodach  przez sprowadzanie do niedorzeczności.
  29. Model teorii. Twierdzenia o zwartości i  pełności. Twierdzenie Skolema – Löwenheima.
  30. Definicja metryki i  przestrzeni metrycznej. Przykłady metryk.
  31. Definicja przestrzeni topologicznej. Topologia wprowadzona przez metrykę. Czy przestrzeń metryczna  jest przestrzenią topologiczną?
  32. Pojęcia zbioru otwartego i zbioru domkniętego w przestrzeni topologicznej oraz w przestrzeni metrycznej.
  33. Definicja, własności i przykłady zbiorów zwartych w przestrzeniach metrycznych.
  34. Definicja, własności i przykłady zbiorów spójnych w przestrzeniach metrycznych.
  35. Przestrzenie metryczne zupełne, definicja, własności i przykłady takich przestrzeni.
  36. Pojęcia ciągłości przekształceń przestrzeni metrycznych w przestrzenie metryczne.
  37. Pojęcia granicy i punktu skupienia ciągu oraz ciągu Cauchy'ego w przestrzeni metrycznej. Związki między tymi pojęciami.
  38. Domknięcie, wnętrze i brzeg zbioru w przestrzeni metrycznej oraz w przestrzeni topologicznej.
  39. Hipoteza Riemanna.
  40. Chińskie twierdzenie o resztach, jego uogólnienie do pierścieni przemiennych, zastosowanie.
  41. Ułamki łańcuchowe i ich zastosowanie.
  42. Symetryczne i asymetryczne systemy kryptograficzne. Algorytm RSA
  43. Logarytmy dyskretne i ich znaczenie kryptograficzne.