Zdjęcie przedstawiające uczestników spotkania

W dniu 10 czerwca w Instytucie Matematyki odbył się Mini-Workshop: Analiza danych okiem praktyka.

W wydarzeniu uczestniczyli Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych dr hab. Cezary Sempruch, prof. uczelni, Dyrektor Instytutu Informatyki - dr Artur Niewiadomski, Dyrektor Instytutu Matematyki - dr hab. Agnieszka Gil-Świderska, prof. uczelni, oraz zastępca Dyrektora Instytutu Matematyki - dr Dorota Kozak-Superson. Przybyło też wielu nauczycieli akademickich, studentów matematyki i informatyki. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie z trzech siedleckich liceów tj.:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi,
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać czterech odczytów dotyczących BigDATA:

• How BigData can crush business complexity?  - mgr Paulina Baczyńska, BigData Software Engineer, Pegasystems Researcher, IBS PAN;

Paulna Baczyńska

• Analiza danych kosmicznych, dr hab. Anna Wawrzaszek, prof. CBK PAN, Centrum Badań Kosmicznych, PAN;

Anna Wawrzaszek

• Istota ludzkiego życia - analiza danych w badaniach klinicznych, lic. Aleksandra Duda, Transition Technologies Science;

Alaksandra Duda

• Analiza danych we współpracy z klientem biznesowym, mgr Renata Pomorska-Grzechnik, Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców, Agencja Rozwoju Przemysłu.

Renata Pomorska

Prelegentki przedstawiały praktyczne zastosowania BigDATA z tzw. „własnego podwórka”. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie Panie są absolwentkami naszej Uczelni. Studiowały na kierunku matematyka, część z nich również na kierunku informatyka.

Przypominamy, że od października będzie można na naszej Uczelni studiować ANALIZĘ DANYCH.

Zapraszamy!

tekst: dr Marek Siłuszyk