Połączone loga konkursów

W dniu 29.02.2024 r. przez Kuratorium Oświaty w Warszawie został opublikowany wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły – 2024.

Na terenie naszego miasta Siedlce uhonorowano 9 konkursów.
Uniwersytet w Siedlcach jako współorganizator został doceniony w dwóch wydarzeniach, które współrealizuje Instytut Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych:

• Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie - zasięg ogólnopolski;
  • Turniej matematyczny MateMAXUS – zasięg powiatowy.

Obie te inicjatywy mają charakter cykliczny i na stałe wpisały się w harmonogram działań popularyzujących królową nauk matematykę.

20 kwietnia 2024 odbędą się jubileuszowe X Mistrzostwach Polski w Obliczeniach na Sorobanie, które organizujemy we współpracy z Akademią Sorobanu.

Ostatni VI Turniej Matematyczny "MateMAXUS", odbył się w listopadzie 2023.
Głównymi organizatorami i pomysłodawcami turnieju są Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach oraz Instytut Matematyki, Uniwersytet w Siedlcach.

Gratulujemy pracownikom Instytutu Matematyki, a w szczególności dr Markowi Siłuszykowi, który pracuje przy tych wydarzeniach oraz współorganizatorom dzięki którym mamy taki sukces:

• Akademia Sorobanu - Pan Karol Sieńkowski,
  • SP4 w Siedlcach -  Pani Agnieszka Protasiuk,
  • ZSP3 w Siedlcach - Pani Katarzyna Karpiarz.

Link do: wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły - 2024