Zdjęcie z warsztatów

Czas sesji to taki „gorący czas” w którym studenci i prowadzący spotykają się na zaliczeniach i egzaminach. Niektórzy nauczyciele potrafią wygospodarować jednak „chwilkę”, aby przeprowadzić zajęcia warsztatowe dla uczniów, korzystając przy tym z wolnych pracowni.
W Instytucie Matematyki zostały przeprowadzone zajęcia eksperymentalne z Fizyki dla wszystkich uczniów klas VII z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach. Gościliśmy łącznie około 100 uczennic i uczniów.

To właśnie w klasach VII po raz pierwszy uczniowie spotykają się z fizyką, poznają tą naukę przyrodniczą, gdzie eksperymenty, doświadczenia najbardziej oddziaływają, stymulują wyobraźnię młodego człowieka.
Pan dr Marek Siłuszyk przeprowadził dwugodzinne zajęcia dla klas: VIIa, VIIb, VIIc oraz VIId, które przyszły do nas pod opieką Pani Bożeny Adamczuk. Dodatkowo, gościliśmy również klasę IVc z wychowawczynią Panią Haliną Matułą.

Prowadzący wykonywał eksperymenty objaśniając prawa i zjawiska fizyczne. Doświadczenia przeprowadzali również uczniowie pod czujnym okiem prowadzącego.

Popieramy tego typu inicjatywę i czekamy na naśladowców.
Na zdjęciach widać naukę przez zabawę!

Tekst i foto: dr Marek Siłuszyk