zdjęcie przedstawiajace członków Komitetu Okręgowego OWT

W dniu 4 stycznia 2023 odbył się II etap XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej (OWT).
Organizatorem OWT jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie. Celem OWT jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy wśród młodzieży szkolnej. OWT jest Olimpiadą ogólnej wiedzy o technice rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką oraz przedmiotami technicznymi dotyczącymi budownictwa, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.

Podczas Olimpiady byli obecni Janusz Szerszeń przewodniczący Komitetu Okręgowego OWT i Jerzy Oleszczak Dyrektor Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Siedlcach, dr Andrzej Pietrych Prorektor Akademii Nauk Stosowanych Mazovia oraz członkowie Komitetu Okręgowego OWT - Pani Dorota Matczuk, mgr inż. Elżbieta Próchenko, oraz dr Marek Siłuszyk (IM, WNSP, UPH Siedlce).
Do II etapu XLIX edycji OWT zakwalifikowanych zostało 28 uczniów; 14 z grupy: MB - mechaniczno-budowlanej oraz 14 z grupy EE -elektryczno-elektronicznej.
Podczas OWT nasz Wydział reprezentował dr Marek Siłuszyk – pracujący od 2008r. w Komitecie Okręgowym OWT. Pan doktor jest również egzaminatorem OWT.

zdjęcie z olimpiady

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: https://owt.enot.pl/

Uczniom życzymy kolejnych sukcesów, aby dotarli do etapu III (centralnego) OWT, a następnie zapraszamy do nas na studia.

Foto: Akademia Nauk Stosowanych Mazovia
Tekst: dr Marek Siłuszyk