dr Marek Siłuszyk w trakcie wykładu

Już pewną tradycją na naszej Uczelni są tzw. lekcje akademickie czyli spotkania młodzieży zaprzyjaźnionych szkół średnich z pracownikami naszego Uniwersytetu.
W dniu 13 grudnia do Sali Senatu Pałacu Ogińskich w Siedlcach, gdzie mieści się Rektorat UPH, przyjechała młodzież z klas trzecich z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Węgrowa.

Uczniowie „zamówili” lekcje akademicką z matematyki, gdyż jest to ich rozszerzenie i zależało im na poszerzeniu wiadomości z tej dziedziny.
Pracownik Instytutu Matematyki, dr Marek Siłuszyk zaproponował dwa tematy tj. Od algebry Boole’a do Facebooka oraz Optymalizacja w praktyce.
Młodzież wybrała drugi temat.

zdjęcie przedstawiające uczniów uczestniczących w wykładzie

Spotkanie zostało dobrze odebrane przez słuchaczy, mamy nadzieję że po maturze część z nich zostanie naszymi studentami.

Tekst: dr Marek Siłuszyk
Zdjęcia: mgr Michał Boratyński