zdjęcie z wykładu

Dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu siedmioosobowej grupy Młodzieży z klas o profilu matematyczno-geograficznym z I LO im. B. Prusa w Siedlcach w dniach 19 listopada-10 grudnia 2022r. realizowany był projekt Igrzyska Wiedzy. Była to cztero-etapowa gra terenowa, której towarzyszyły wykłady prowadzone w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Organizatorzy na swojej stronie: „Celem naszej gry nie jest tylko promowanie praktycznego wykorzystania wiedzy, ale także zachęcenie jej uczestników do aktywnego spędzania czasu i zapewnienie im motywacji do działania w postaci zachęcających nagród”.

Ostatni element Igrzysk Wiedzy poświęcony był matematyce i logice.

10 grudnia 2022r. w murach naszego Instytutu kilkadziesiąt młodych Osób wysłuchało wykładu wygłoszonego przez dr hab. Agnieszkę Gil –Świderską zatytułowanego „Co robi Matematyk patrząc na Słońce?”. Wykład poświęcony był matematycznemu modelowaniu zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie.

Młodzieży, która projekt Igrzyska Wiedzy wymyśliła i wcieliła w życie, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych znakomitych pomysłów!

Tekst: dr hab. Agnieszka Gil –Świderska, prof. uczelni