zdjęcie przedstawiające pracowników IM na festiwalu

W dniach 3-5 grudnia 2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się 6. Śląski Festiwal Nauki.

Wśród delegatów z dwudziestu siedmiu festiwali nauki odbywających się w całej Polsce było pięcioro nauczycieli akademickich z naszej uczelni.
Instytutu Matematyki reprezentowali dr Agnieszka Prusińska (dyrektor FNiS w Siedlcach) oraz dr Marek Siłuszyk.

Dr Marek Siłuszyk wygłosił wykład „Czym skorupka za młodu nasiąknie, ...”.

W programie ŚFN znalazły się setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Przestrzeń festiwalowa podzielona była na sześć stref poświęconych przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce, a także strefy specjalne.

Wiecej informacji na stronie festiwalu: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/

Przed nami, już za rok, 25 edycja Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.

Tekst: dr Agnieszka Prusińska i dr Marek Siłuszyk