zdjęcie przedstawiające parcowników Instytutu Matemmatyki UPH uczestniczących w szkole

W dniach 26-29.08.2022r., po pandemicznej przerwie, odbyła się LXV Szkoła Matematyki Poglądowej.

Tym razem tematem przewodnim były „Uogólnienia”, a wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Prezesa Polskiej Akademii Nauk, Rektora Politechniki Warszawskiej, dyrektora Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk oraz Rektora Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Organizatorem Szkoły był Ośrodek Kultury Matematycznej, kierowany przez dr Agnieszkę Prusińską.

zdjęcie z jedengo z wykładów

W trakcie konferencji mieliśmy możliwość wysłuchania ponad dwudziestu wykładów, odbył się również konkurs na najlepszy wykład 65. SMP, w którym Medal Filca otrzymał Adam Gregosiewicz za wykład „O ciągach równomiernie rozmieszczonych”.

zdjęcie z wręczenia nagród

Natomiast w konkursie na Najlepszego Słuchacza, zorganizowanym przez Małgorzatę Misztal zwycięzcą został Szymon Charzyński.

Wielkie emocje i mnóstwo świetnej zabawy przyniosła niedzielna gra terenowa, zorganizowana na najwyższym poziomie przez Małgorzatę Mikołajczyk.

tekst: dr hab. Agnieszka Gil-Świderska, prof. uczelni i dr Agnieszka Prusińska