Zdjęcie przedstawiające uczestników seminarium

30 marca 2022r. wysłuchaliśmy referatu Pani dr hab. Agnieszki Gil-Świderskiej zatytułowanego "Matematyczne modelowanie oraz analiza szeregów czasowych w badaniach nad efektami pogody kosmicznej".
Było to kolejne spotkanie z cyklu Seminariów Instytutu Matematyki.

W bieżącym roku akademickim zainaugurowaliśmy nasze seminaria 27 października 2021r. referatem Pani dr hab. Elizy Wajch pt. "Przeliczalne produkty zwartych przestrzeni metryzowalnych bez pewnika wyboru".
W listopadzie w ramach programu Erasmus+ gościliśmy nauczyciela z Igdir University w Turcji, dr Emirhana Ozdemira, który wygłosił prelekcję zatytułowaną "Mathematics and surveying engineering in both undergraduate and graduate education, relationship between these departments", 15 listopada 2021r.
Podczas kolejnego seminarium instytutowego, 15 grudnia 2021r., Pani dr Renata Modzelewska-Łagodzin wygłosiła referat pt. "Czasowo-przestrzenna struktura krótkookresowych zmienności promieniowania kosmicznego".
Natomiast Nowy, 2022 Rok, rozpoczęliśmy od Sesji Sprawozdań z tematów badawczych prowadzonych w IM.
Na kolejnym spotkaniu Pan Prof. Jerzy Filipiak, 23 lutego 2022r., przedstawił referat zatytułowany "Podzespoły z akustyczną falą powierzchniową".
Sesja Sprawozdawcza kontynuowana była 9 marca 2022r.

Kolejne seminarium odbędzie się już w najbliższą środę, 6 kwietnia 2022r. Pan Prof. Stanisław Lewiński z Centrum Badań Kosmicznych PAN będzie mówił na temat teledetekcji i wykorzystaniu danych Programu Obserwacji Ziemi Copernicus.
Serdecznie zapraszamy do auli 303 w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przy ul. 3 Maja 54 o godzinie 14:00.

Tekst: dr hab. Agnieszka Gil-Świderska
Zdjęcie: dr Anna Wawrzyńczak-Szaban