Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Koło Naukowe Studentów Matematyki GRAF, które od wielu lat działa w Instytucie Matematyki w roku bieżącym zajęło 3. miejsce w Konkursie dla Kół Naukowych na uczestnictwo w Jubileuszowym Zjeździe Matematyków Polskich w Stulecie PTM.

Organizatorami konkursu byli: Koło Matematyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. prof. Stanisława Zaremby oraz Naukowe Koło Robotyki i Sztucznej Inteligencji we współpracy z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Sponsorem nagród w konkursie był bank Brown Brothers Harriman.

Komisja konkursowa oceniała:

• oryginalność działalności Koła,
  • matematyczny charakter działalności Koła,
  • możliwości rozwoju, jakie Koło zapewnia swoim członkom.

W ramach uzyskanej nagrody udział w Jubileuszowym Zjeździe Matematyków Polskich wziął członek KNSM GRAF Mateusz Karolewski. Koło natomiast otrzymało gry planszowe o wartości ponad 150 złotych, aby nadal mogło w przyjazny sposób promować treści matematyczne wśród dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach, z którymi współpracują studenci KNSM.

Serdecznie zapraszamy do włączania się w dalszą działalność Koła!

Tekst: dr Małgorzata Jastrzębska