Wola Ducka, 27–31 stycznia 2017

Co pieniądz robi z nami, a co my z pieniądzem?

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejną, LV Szkołę Matematyki Poglądowej.

Tytuł: Co pieniądz robi z nami, a co my robimy z pieniądzem?

Data: 27-31 stycznia 2017 roku

Miejsce: pod Warszawą (dokładna lokalizacja zostanie podana niebawem)

Przybliżony koszt uczestnictwa: 700 zł

Grono specjalistów praktyków i teoretyków z dziedziny makro i mikroekonomii, aktuariatu, banków i giełdy oraz hazardu przybliżać będzie świat pieniądza. Mówić będą m.in.:

• Dlaczego do finansów nie wystarczą proste rachunki, a jest potrzebna matematyka finansowa?
  • Dlaczego Nash dostał Nagrodę Nobla z ekonomii?
  • O antykapitalistycznej mentalności ludzi wykształconych (Mises, Hayek i inni)
  • Prawdziwa elektroniczna gotówka, czyli o zapomnianym protokole Brandsa

Wśród prelegentów znajdą się m.in.:

• Andrzej Topiński (były wiceprezes Związku Banków Polskich, były prezes PKO BP),
  • Wiesław Thor (członek Rady Nadzorczej mBanku),
  • Włodzimierz Waluś (Dyrektor Departamentu Ryzyka Rynków Finansowych w mBanku),
  • Tomasz Rolski (współautor "Podstawy matematyki ubezpieczeń na życie" - pozycji obowiązkowej przy przygotowywaniu się do zawodu aktuariusza, specjalizuje się w zakresie procesów stochastycznych i teorii ryzyka),
  • Mariusz Skałba (wielokrotny członek Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy, specjalizuje się w teorii liczb oraz ubezpieczeniach i matematyce ubezpieczeniowej).

Harmonogram 55. Szkoły