W dniach 20-21.10.2016r., podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach, zajęcia dla młodzieży szkolnej i wszystkich zainteresowanych matematyką – tradycyjnie już – odbywały się również w Instytucie Matematyki i Fizyki.

W czwartek, 20 października, w czwarty wymiar wprowadzała młodzież gimnazjalną Kamila Łyczek, doktorantka z Uniwersytetu Warszawskiego, matematyczka, redaktorka działu matematyki w miesięczniku „Delta”. Na zajęciach można było dowiedzieć się o takich bryłach, o jakich nie opowiada się w szkole, zobaczyć czwarty wymiar oraz koła, które nie są okrągłe.

W piątek, 21.20.2016r. w Instytucie Matematyki i Fizyki prym wiodło Koło Naukowe Studentów Matematyki GRAF, które uczyło zainteresowaną młodzież budowania wielościanów - nie tylko tych najprostszych, dr Agnieszka Gil-Świderska wygłosiła wykład na temat „Krótka historia liczb”, natomiast zaprzyjaźniona grupa nauczycieli z Zespołu Szkolnego w Cegłowie poprowadziła warsztaty z programowania robotów, uczyła liczyć po japońsku, a na warsztatach z użyciem japońskiej zabawki Kendama dowodziła, że zabawa też może być kształcąca.

Koordynatorami festiwalowych zajęć w IMiF były dr Agnieszka Prusińska oraz Paulina Czubaj, przewodnicząca KNSM GRAF, studentka matematyki i informatyki na Wydziale Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach.