Komisja konkursowa w trakcie pracy

W dniach 29 i 30 listopada 2023 r. w Auli 303 Instytutu Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych odbył się po raz szósty Turniej Matematyczny "MateMAXUS".

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami turnieju są Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu w Siedlcach.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, JM Rektora Uniwersytetu w Siedlcach, Starosty Powiatu w Siedlcach oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

Turniej przeprowadziła komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Protasiuk (SP4), Katarzyna Karpiarz (ZSP3) oraz dr Marek Siłuszyk (UwS).

Tegoroczna edycja odbyła się w kategorii szkół podstawowych dla klas 4 - 8 oraz dla klas 1 - 4 szkół średnich. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 10, SP 12, Katolicka SP, SP Aleksander, SP STO, ZO Nowe Iganie, ZOW Strzała, SP Żelków- Kolonia, ZO Golice, ZSP Suchożebry oraz szkoły średnie: I LO, II LO, IV LO, I KLO, ZSP 3 i ZSP 6.

W turnieju wzięło udział łącznie 288 uczestników, w tym 228 ze szkół podstawowych oraz 60 ze szkół średnich. Rywalizacja odbywała się w systemie pucharowym. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany.

Dziękujemy nauczycielom przygotowującym uczniów do turnieju oraz wszystkim uczniom za udział.

Laureatów turnieju zapraszamy na podsumowanie i wręczenie dyplomów i nagród, które odbędzie się 13 grudnia 2023 r. o godz. 11:00 w Auli 303 Instytutu Matematyki, UwS.

Foto: Piotr Uziak
Tekst: Marek Siłuszyk, Agnieszka Protasiuk, Katarzyna Karpiarz