zdjęcie plakatu konkursu z napisem - I Turniej matematyczny Matemaxus, Siedlce, 5.12.2017r.

Dnia 5 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbył się I Turniej Matematyczny „Matemaxus”. Imprezę swoim patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Siedlce i Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Głównymi pomysłodawcami i organizatorami Turnieju są Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach oraz Wydział Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach.

zdjęcie z otwarcia konkursu

Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Wspólnie rozwiązywali kolejne zadania, które pomogły przejść rycerzowi Matemaxusowi I do księżnej Aleksandry. Rywalizacja uczniów odbyła się w systemie pucharowym. Zwycięzcy zostali wytypowani w piątym etapie. Zadania na Turniej przygotowała i przeprowadziła komisja w składzie:

• mgr Agnieszka Protasiuk -SP4,
  • mgr Katarzyna Karpiarz -SP4,
  • dr Marek Siłuszyk -UPH-WNŚ.

Tegoroczna I edycja odbyła się dla klas 4 i 7 szkół podstawowych.
W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 10, SP 11, SP 12 i SP Żelków.

Organizatorzy są pod wrażeniem poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów.

Podsumowanie Turnieju na którym zostały wręczone statuetki Matemaxusa, dyplomy oraz nagrody rzeczowe odbyło się 12 grudnia o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach.

Tekst: dr Marek Siłuszyk

GALERIE: